Polska edycja amerykańskiego kwartalnika i platformy internetowej „MIT Sloan Management Review” ma nowego redaktora naczelnego. Tytułem, który wszedł na polski rynek w czerwcu 2019 roku, zarządzać będzie Paweł Górecki. Do tej pory pełnił funkcję redaktora prowadzącego.

Quo Vadis technologio?
Moim celem jest ścisła współpraca z marką w celu zapewnienia czytelnikom dostępu do najwyższej jakości treści dotyczących zarządzania i technologii, ale też współtworzenie materiałów mocno osadzonych w polskim kontekście: tekstów przekrojowych czy studiów przypadku wskazujących praktyczne sposoby na skutecznie wykorzystanie technologii w biznesie.
- Paweł Górecki, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska"
„MIT Sloan Management Review Polska" to pismo szczególne, bo łączy wiedzę na temat nowych technologii z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem. Liczę, że w czasach gdy praktycznie wszystkie firmy są do pewnego stopnia technologiczne, pismo znajdzie wielu czytelników. Zwłaszcza, że to tytuł z tradycjami, którego amerykańska wersja ukazuje się od 1959 roku.
Paweł Górecki, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska"
Czy każda firma to firma technologiczna?
„MIT Sloan Management Review Polska" traktujemy jako platformę, która ma pomagać polskim firmom w transformacji cyfrowej, tak by proces ten był jak najbardziej efektywny.
dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute
MIT – jedna z najważniejszych na świecie uczelni technicznych – może być wzorem łączenia technologii z biznesem. Nie tylko opracowuje nowatorskie rozwiązania, ale za pośrednictwem satelickich firm potrafi je wcielać w życie, przeobrażając prototypy w produkty.
dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute
Paweł Górecki – redaktor naczelny MIT Sloan Management Review Polska, a wcześniej redaktor prowadzący tego tytułu. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy dziennikarskiej. Pisał między innymi o nowych technologiach informacyjnych, nauce, biznesie i zarządzaniu. Zanim rozpoczął pracę w MIT Sloan Management Review Polska, przez cztery lata był redaktorem w polskiej edycji Harvard Business Review Polska. Wcześniej pracował w Gazecie Wyborczej, Newsweeku Polska, Wproście, Rzeczpospolitej. Pisuje do kwartalnika Przekrój. W latach 2011-12 był stypendystą Knight Science Journalism Fellowship na Massachusetts Institute of Technology. W ramach tego programu przez dziewięć miesięcy uczęszczał na wybrane zajęcia zarówno na MIT, jak i na Uniwersytecie Harvarda. Ich tematyka dotyczyła głównie społecznych i cywilizacyjnych aspektów masowego wykorzystania nowych technologii, ale także psychologii kognitywnej, czy historii.
Massachusetts Institute of Technology - założony w 1861 r. w Cambridge w stanie Massachusetts uniwersytet to światowe centrum łączące nowe technologie i biznes, a jednocześnie uczelnia, która siedem lat z rzędu plasuje się na pierwszym miejscu na świecie w QS World University Rankings®. Badania prowadzone w MIT zapoczątkowały wiele gałęzi techniki. Do najważniejszych zaliczyć można teleinformatykę, biotechnologię i nanotechnologię, a więc nauki, bez których współczesny świat nie byłby taki sam.
ICAN Institute - firma powstała w 1996 r. Prowadzi unikalną w skali Europy Środkowej i Wschodniej działalność, łącząc wydawanie magazynów dla kadry zarządzającej z działalnością executive education, doradztwem, realizacją wiodących projektów konferencyjnych dla menedżerów wysokiego szczebla, a także przygotowaniem i prowadzeniem programów partnerskich oraz opracowywaniem portali wiedzy dla organizacji biznesowych.
Kontakt:
Karolina Lepczak
Koordynator Projektów Marketingowych
k.lepczak@ican.pl